EdCamp, СЕМІНАРИ, КОНФЕРЕНЦІЇ, ФОРУМИ

2018-2019 н.р.

П’ята національна (не)конференція для шкільних педагогів EdCamp Ukraine 2019

«Хороша людина. Зрощуємо в Україні» – під таким девізом у Харкові 7.- 9 липня 2019 року відбулася П’ята національна (не)конференція для шкільних педагогів в якій приймала участь як її учасник та доповідач за що отримала диплом за проведення вчительської сесії.

EdCamp Ukraine 2019 – ключова подія року для вчительства України і найбільший освітянський фестиваль у Центральній і Східній Європі.

Спільнота відповідального вчительства EdCamp Ukraine є найбільшим незалежним освітянським рухом у країні. З 2015 року до нього вже приєдналися більш, ніж 20 000 прогресивних педагогів.

У 2019 році до Харкова приїхали понад 1000 освітян та освітянок, експертів та експерток з освіти й суміжних галузей з усієї України та з 20 різних країн світу. Ключовими питаннями події стали: збереження та розвиток реформи Нової української школи, підвищення статусу вчителів та вчительок для суспільства та самих себе та початок впровадження в Україні системи соціально-емоційного та етичного навчання SEE Learning.

3 дні активного обміну досвідом, навчання та творчості у форматі, що дозволяє вчительству обирати цікаві та потрібні саме для них сесії, лекції чи майстер-класи.

/Files/images/EdCamp/7.07 (1).jpg/Files/images/EdCamp/7.07 (2).jpg/Files/images/EdCamp/7.07 (3).jpg/Files/images/EdCamp/7.07 (4).jpg

Регіональний семінар Лідерство. Відповідальність. Довіра. 12.06.2019

12 червня 2019 року взяла участь в регіональному семінарі Liberal Arts в м. Харків на базі УАЛ Харків. Тема семінару Лідерство. Відповідальність. Довіра. «LiberalArts» – це інтелектуальна платформа для зустрічі, співпраці, розвитку вчителів та наставників. Проект пропонує комплекс гуманітарних знань, які мають слугувати інноваційним підходом для реформування підходів в освіті та підготовки вчителів-лідерів.

В 2019 році, за підтримки Кабінету Міністрів України, проект передбачає два основних елементи: регіональні семінари та форум. Семінари у вигляді одноденних регіональних сесій для вчителів та виховників з усієї України відбудуться в 5 містах України: Полтава, Харків,Львів, Чернівці, Миколаїв. Заключний одноденний форум відбудеться 5 жовтня в м. Києві та збере кращі освітні практики і має на меті обмін досвідом та підвищення кваліфікації освітян з різних областей України.

Проект Liberal Arts реалізується в Україні вже третій рік та об'єднав більше 1000 вчителів з різних регіонів України. Метою проекту є створення інтелектуальної платформи для зустрічі, діалогу й співпраці вчителів майбутнього, які приймають виклики сучасності та підтримують модель «навчання впродовж життя».В грудні 2018 року відбувся форум «Liberal Arts:Лідерство

/Files/images/20182019fzika/MyCollages.jpg

6 квітня 2019 року у місті Харків на базі спеціалізованої Гімназії 23 було проведено регіональну (не)конференцію для шкільних педагогів міні-EdCamp Kharkiv Shool 23 за темою "Міжнародне співробітництво в освіті: можливості і перспективи", "Співпраця закладів вищої осваіти та закладів загальної середньої освіти", "Безпека дитини понад усе". В рамках проведення конференції на учительській сесії мною було презентовано майстер клас "Актуальні проблеми сучасної фізичної освіти". За участь у міні - EdCamp та виступ на учительській сесії отримала два Сертифікати.

/Files/images/EdCamp/IMG_20190406_091800.jpg /Files/images/EdCamp/IMG_20190406_141651.jpg

/Files/images/EdCamp/IMG_20190407_160853.jpg /Files/images/EdCamp/IMG_20190407_160904.jpg


17 по 19 січня в м. Харків проходила VI нарада з питань апробації та впровадження курсу "КД" в закладах освіти України. На конференції були присутні представники освітянської ланки з 12 областей України. Разом з іншими вчителями: Сокол В, Антонова Л, Щербакова Н. ми представляли нашу рідну Харківщіну. Так мною був представлений франмент проведення тренінгового заняття для учнів середнбої ланки "Не ображай мене, мені болить...", також поділилася досвідом проведення батьківськіх зборів в форматі тренінгових занять "Лайка - крутість, впевненість дорослість". Так як конференція проходила в м.Харків до до нас завітали учні Сокола В. з якими я проводила заняття. Незабуваємою подією в моєму житті стала святкова вечеря в ресторані "Національ", де представники різних куточків укрїни від Львова до Харкова, від Чернігова до Одеси представляли свої регіони співаючи святкові колядки та розповідаючи про традиції притаманні своєму краю.

/Files/images/EdCamp/19.01.19ХарківКД.jpg


Українській академії лідерства. Форум вчителів«Liberal arts: Лідерство в освіті».

/Files/images/20182019fzika/21.12.18.jpg

/Files/images/20182019fzika/IMG_20181221_085414.jpg

/Files/images/20182019fzika/21.12.18(2).jpg

21 грудня 2018 року м. Киїів, НСК "Олімпійський" , стала учасником Всеукраїнського педагогічного форума «Liberal arts: Лідерство в освіті» за підтримки кабінету Міністрів України та МОН України.. «Liberal arts: Лідерство в освіті» це інтелектуальна платформа для зустрічі, діалогу й співпраці вчителів, які приймають виклики сучасності та підтримують модель «навчання впродовж життя». Форум об’єднав 350 вчителів та освітян з різних областей України. Формат проведення форуму: виступи, обговорення, презентації та нетворкінг. Виступи були присвячені тематиці лідерства та формуванню нових підходів до роботи та комунікації зі школярами. Форум відвідала міністр освіти України Л.Гриневіч .Доповідь "Серифікація вчителів".

Завдяки участі у форумі мною були досліджені нові механізми взаємодії «вчитель-учень»,відкриті альтернативні освітні рішення, на форумі отримала більше інформації про підлітків і, найголовніше, відчула себе частиною спільноти професіоналів-однодумців.


/Files/images/EdCamp/Снимок.PNG

Афілійованій (не)конференції miniEdcamp Kharkiv School #2. "Школа та батьки: співпрацювати не можна протистояти. Як підготувати дітей до життєвих викликів"

21 квітня 2018 року взяла участь у Афілійованій (не)конференції miniEdcamp Kharkiv School #2. "Школа та батьки: співпрацювати не можна протистояти. Як підготувати дітей до життєвих викликів" на якій відвідала майстер-клас вчителя вищої категорії м. Лозова Харківської області Зої Шаповал "Пластиліновий мультфільм". На майстер-класі опанувала методику роботи над мультфільмом, зрозуміла та навчилася тому, як можна разом з учнями зроби пластиліновий мультфільм, як можна використати отриманні знання в своїй роботі при викладанні фізики та астрономії в школі. Відвідала чудову сесію вчителя математики Трудолюбовської школи Миргородського району Полтавської області, яка вважає класне керівництво найпочеснішим заняттям у школі, Амбасадорки проекту Happy Ukraine, учасниці експедиції до Фінляндії в рамках проекту ЕдМандри, координаторки miniEdcamp Трудолюб 2017 та 2018 Валентини Федоряки. На сесії вчитель поділилася «родзинками» власного досвіду роботи класним керівником, які на мою думку, роблять щасливими дітей у школі та після закінчення школи. Також, з порад, пані Валентини зрозуміла, як зробити так, щоб клас мав своє обличчя, що робити корисного для життя дітей простими методами , чим замінити класні години і традиційні заходи. На сесії пані Валентина підняла питання виховання патріотів своєї країни, особистостей, інноваторів, і при цьому щасливих дітей. В перервах між сесіями поділилася власним досвідом роботи «Використання елементів курсу «Культура добросусідства» в роботі класного керівника» та відвідала творчу майстерню Валерія Бережного, директора Лозівської ЗОШ №11 «Чи може бути корисним смартон на уроці?» ДякуюСветлані Тира та її неймовірній команді за те, що згуртували вчителів Харковата ще 12 областей України, підготувавши як змістовну програму, так і чудове оформлення.

/Files/images/EdCamp/IMG_20180421_120652.jpg

/Files/images/EdCamp/IMG_20180422_205839_HDR.jpg

/Files/images/EdCamp/IMG_20180421_130133.jpg


/Files/images/26.03.18_konf_EdCamp.jpg

Афілійована - неконференція mini-EdCamp Kharkiv Vynahidnyk‎ для шкільних педагогів

26 березня взяла участь у регіональній Афілійованій - неконференція mini-EdCamp Kharkiv Vynahidnyk‎ для шкільних педагогів присвячений Новій українській школі, компетентнісному та STREAM-навчанню. Тема заходу: «STEM, STEAM, STREAM: можливості в новій українській школі». Участь в EdCamp взяли експерти і експертки із м. Києва та Харкова. Серед них науковці, методисти, тренери, спеціалісти, управлінці, педагоги-практики таких організацій як відділ математичної та інформатичної освіти Інституту педагогіки НАПН України, секції «Розвиток молодіжних освітянських проектів» Національної академії наук України і Міністерства освіти і науки України, навчального центру «ЛандауЦентр», Креативної Міжнародної Дитячої Школи, освітнього центру «Insight», відділу SТEM-освіти ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти”, ДВНЗ “Університет менеджменту освіти”, компанії «Інноваційні освітні рішення», International Society for Technology in Education (ISTE).
Відвідала сесію кандидата педагогічних наук, викладача педагогічного університету, ведучої авторських тренінгів, майстер- класів та вебінарів, автора підручників для фахівців, книг для батьків, наукових публікацій, педагога-практика яка проводила наукові дослідження в Університеті Мінесоти (США) та Очаномізу Університеті (Японія) Світлани Білецької. Тема сесії яку запропонувала пані Світлана була пов’язана з підлітковою психологією «Отпимізм протистресу. Як навчити дитину розрізати «пиріг « проблем?».

Відвідала мастер-клас Коршунової Ольги: головного редактора Видавничого дому “Освіта”, педагога-практика; авторки підручників та посібників з інформатики, ініціаторка всеукраїнського інноваційного проекту “Я - дослідник”, методиста відділу SТEM-освіти ДНУ “Інститут модернізації змісту освіти” та Наталії Гущіної- старшого викладача кафедри відкритих освітніх систем та ІКТ ДВНЗ “Університет менеджменту освіти”, педагога- практика; координаторки та сертифікованого тренера програм Intel “Навчання для майбутнього”, “1 учень - 1 комп’ютер”, со-лідерки професійної педагогічної спільноти Google Educator Group “Навчаємося з Google”; експертки конкурсів Майрософт “Вчитель-новатор”, INTEL “Успішний проект”, Samsung “Назустріч знанням”, Epson «Інтерактивний світ знань»; членкині International Society for Technology in Education (ISTE). На майстер-класі тематика якого була присвячена Цифровіим дослідницьким інструментам отримала відповіді на такі питання: Що таке дослідницькі методики? Чому саме ці методики варто використовувати вчителю Нової української школи? Які світові сучасні тенденції використання цифрових мобільних технологій? Що таке доповнена та віртуальна реальність? Як мобільні додатки Google можна використати для проведення навчальних досліджень на уроках з різних предметів? На майстер-класі сесії були представлені методичні підходи до розробки навчального контенту у дослідницькій методиці навчання, методичні підходи до розвитку дослідницьких навичок учнів, відбувся практичний тренінг опанування мобільними застосунками, які можна використати як цифрові дослідницькі інструменти, отримала нові ідеї як можна використати смартфони та планшети під час освітнього процесу.
Відвідала майтер- класи учительскої паралелі: Викладача фізики Харківського технікума Інформаційних та комунікаційних технологій Н.Годованої «Фізична лабораторія електронного сміття» та вчителя біології Сорочинської ЗОШ Полтавської області Н.Іщенко: «Використання он-лайн середовища в навчальному процесі.

В перервах між сесіями змогла поспілкуватися та переглянути роботи учнів з Технічної студії «Винахідник». Студія «Винахідник» - модель освітнього закладу європейського зразка, де діти мають чудову можливість спробувати себе в різних галузях і зрозуміти, що точні науки – це зовсім не складно, особливо, коли ці науки вивчаються у комплексі з технологіями, інженерією, математикою.
Афілійована (не)конференції mini EdCamp Kharkiv Vynahidnyk 2018 у місті Харкові у європейському центрі розвитку та навчання дітей 3-16років технічній студії «Винахідник» залишила у мене масу позитивних емоцій, неймовірні враження та масу відкриттів, від участі у конференції я отримала величезне задоволення. Дякую організаторам за нові враження!

/Files/images/MyCollages23.jpg /Files/images/MyCollages 24.jpg

Обласний семінар-тренінг «Використання цифрових комп’ютерних комплексів у навчальному процесі»

11 січня 2018 року на базі Валківського ліцею імені О.С. Масельського Валківської районної ради Харківської області фахівцями КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти» проведено обласний семінар-тренінг за темою «Використання цифрових комп’ютерних комплексів у навчальному процесі» для вчителів фізики, хімії, біології та географії закладів загальної середньої освіти. Метою семінарів було навчити педагогічних працівників ефективно застосовувати цифровий комп’ютерний комплекс для якісної реалізації практичної складової навчальної програми. У заході взяли участь 146 педагогів: 11 учителів географії, 46 – біології, 50 – фізики, 39 – хімії. Місто Первомайський було представлено вчителем фізики Первомайської ЗОШ І-ІІІ ст.№7 Караченцевою Н.М. Під час роботи семінару вчителів було ознайомлено з можливостями використання цифрового комп’ютерного комплексу в навчальному процесі; презентовано досвід Валківського ліцею імені О.С. Масельського Валківської районної ради Харківської області з використання цифрових комп’ютерних комплексів; проведено тренінг щодо застосування сучасного обладнання; надано науково-методичну допомогу щодо організації та проведення навчального процесу в умовах використання цифрового комп’ютерного комплексу.

/Files/photogallery/1789/MyCollages9.jpg


Кiлькiсть переглядiв: 340